

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 32 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fast-Acting Fuse |
| Current Rating | 1 A |
| Color | Black |
| Size | 1.60 mm x 0.80 mm x 0.40 mm |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09332
Ext.Price$0.09332
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09332 | $0.09332 |
| 10 | $0.04666 | $0.46660 |
| 50 | $0.04196 | $2.09800 |
| 100 | $0.03773 | $3.77300 |
| 500 | $0.03341 | $16.70500 |
| 1000 | $0.02959 | $29.59000 |
| 3000 | $0.02698 | $80.94000 |
| 5000 | $0.02460 | $123.00000 |
| 10000 | $0.02323 | $232.30000 |
